Uluslararası Belgelendirme

Türkiye’nin ilk uluslararası Weight Management and Sports Physiotherapy Belgesi

Spor Endüstrisi öncülüğünde , Türkiye’nin ilk ‘’Weight Management and Sports Physiotherapy Programı ‘’Sağlık , Spor ve Beslenme Uzmanlarına bilimselliği uygulamalarına entegre etmek için ve danışanlarının spor beslenmesi rolünü keşfetmelerini sağlamak, Fizyoterapistlerin ise sektörde oynadıkları rolü anlamalarını sağlamak için gerekli bilgileri geliştirmelerine yardımcı olur. Danışanlarınız için beslenme ve egzersiz arasındaki ilişki konusunda nasıl daha iyi sonuç alabileceğiniz konusunda becerilerinizi arttıracak temel bilgiler içermektedir. Spor, Beslenme ve Sağlık birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Sektörde farkındalık yaratmak, yeni bir alanda uzmanlaşmak ve bir adım ileriye gitmek için önemli bir fırsat olan Weight Management and Wellness Coaching Programı sizlerin geleceği ve kariyeri için oluşturulmuştur.

Neler Öğreneceksiniz ?

Spor Bilimlerinin diğer sağlık meslek gruplarının her biri ile olan ilişkisi ve oynadığı rolü

Spor Beslenmesinin a dan z ye bilimsel temellerini ve fizyolojiyi gerçek hayatta danışanlarınıza nasıl uygulayacağınızı,

Kas İskelet sakatlıklarında tedavi yöntemleri ve aşamalarını

Profesyonel sporcular ile çalışma yöntemlerini

Belgelendirme

Programı katılanlar Dünyanın 56 ülkesinde geçerli ve Türkiye’nin ilk Uluslarası Weight Management and Sports Physiotherapy Eğitimi Sertifikasına sahip olacaktır. Belgelendirme Avrupa Mesleki Yeterlilik kurumunun bir parçaşı olan Europeactive’in Türkiye temsilciliğini sağlayan Treps ( Turkish Register of Exercise Professionals) tarafından yapılacaktır. Adaylar merkezi Avrupa veri tabanına dayanan Pan-Avrupa sistemi onaylı belge alacaklardır. Bu sistem Avrupa Mesleki Yeterlilik kurumu tarafından onaylı bir Weight Management and Wellness Coaching Katılım belgesine sahip olmanız ve öngörülen minimum iyi uygulama standartlarını yerine getirdiğiniz anlamına gelmektedir. Programa katılan adaylar örnekte görünen katılım belgesine sahip olacaklardır.