Spor Beslenmesi Uzmanlık Programı

Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifika Programı ( %100 ONLINE , 15-28 EKİM 2023)

Program Hakkında

Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifika Programı; profesyonel sporcular üzerine olan bir eğitim programıdır. Farklı farklı branşlardan profesyonel düzeylerde spor yapan sporcuların nasıl beslenmesi gerektiği gibi konular yer almaktadır. ( Futbol, Basketbol, Yüzme, Voleybol, Triatlon, Bisiklet ve bir çok farklı branşları içeren oldukça kapsamlı bir programdır.)

Spor Endüstrisi öncülüğünde Türkiye’nin ilk Online ”Uluslarası Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifika Programı”, Sağlık , Spor ve Beslenme Uzmanlarına beslenme bilgisini uygulamalarına entegre etmek için ve danışanlarının spor beslenmesi rolünü keşfetmelerini sağlamak için gerekli bilgileri geliştirmelerine yardımcı olur. Danışanlarınız için beslenme ve egzersiz arasındaki ilişki konusunda nasıl daha iyi sonuç alabileceğiniz konusunda becerilerinizi arttıracak temel bilgiler içermektedir. Spor, Beslenme ve Sağlık birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Sektörde farkındalık yaratmak, yeni bir alanda uzmanlaşmak ve bir adım ileriye gitmek için önemli bir fırsat olan Spor Beslenmesi Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı sizlerin geleceği ve kariyeri için geliştirildi.

Program Detayları
200 Sayfa Uzmanlık Kitabı
Online Eğitim
Online SNS Uzmanlık Sınavı
SNS Uzmanlık Sertifikası
Program

15-28 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz ”Online Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifika Programı” taslak programa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. *Program güncellendiğinde aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Programda yer alan Yabancı Eğitmenlerin konuşmaları anlık simültane çeviri ile İngilizce bilmeyenler için Türkçe gerçekleşecektir.

Kimler Katılabilir ?

• Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik Bölümünden Mezun Olanlar ya da 3. ve 4.sınıf öğrencileri
• Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültesi Bölümünden Mezun Olanlar ya da 3. ve 4.sınıf öğrencileri
• Personal Trainer olanlar
• Herhangi bir Federasyondan 1.Kademe ya da üzeri Anterenörlük Sertifikasına Sahip Olanlar
• Diğer Sağlık Grubu Profesyonelleri (Doktor, Fizyoterapist, Hemşire, Eczacı vb.)

Online Eğitim Dahil Olan Hizmetler

 • Ders Saati Uzaktan Canlı Bağlantı ( Cep Telefonu, Tablet ya da Bilgisayar üzerinden)
 • Kaçırdığınız dersin tekrarını izleme imkanı
 • 200 Sayfalık Uzmanlık Kitabı (Adresinize kargo ile gönderilecektir)
 • 120 Soruluk Çalışma ve Soru Kitapçığı (Dijital olarak format)
 • Sunumlara Online Erişim İmkanı
 • 60 Soruluk Çoktan Seçmeli Online Uzmanlık Sınavı
 • Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifikası ( Sınav Başarı Puanı %70 ve üzeri)
 • Spor Beslenmesi Uzmanlık Kimlik Kartı ( Sınav Başarı Puanı %70 ve üzeri)
Neler Öğreneceksiniz ?
 • Spor Beslenmesinde Makro Besin Ögeleri ve Vaka Analizleri
 • Spor Beslenmesinde Mikro Besin Ögeleri ve Vaka Analizleri
 • Elektroitler ve Hidrasyon
 • Besin Takviyeleri ve Ergojenik Destek
 • Ağırlık Yönetimi ve Enerji Dengesi
 • Optimal Atletik Performans için Beslenme Stratejileri
 • Egzersiz, Termoregulasyon, ve Sıvı Dengesi
 • Dayanıklılık Sporlarında Yarış Beslenmesi Planlama
 • Yeme ve Egzersiz Bozuklukları
 • Egzersiz Fizyolojisi ve Beslenme Esasları
 • Dayanıklılık, Kuvvet ve Güç Antrenmanları için Beslenme Stratejileri
 • Menü Planlama ve Programlama – Pratik Yaklaşım
 • Karbonhidrat Periyodizasyonu: Model Mekanizmaları
 • Beslenme Rehberi, Genel Beslenme Tavsiyeleri ve Beslenme Politikaları
Fiyatlandırma ve Ödeme

Erken Kayıt Fiyatı                   :  9.500,00 TL + %20 KDV
Genel Kayıt Fiyatı                   :  19.000,00 TL + %20 KDV

Erken kayıt indirimi 18 Eylül 2023 tarihine kadar son kez uzatılmıştır. Bu tarihten sonra genel kayıt fiyatı geçerli olacaktır. Kontenjan bitmesi durumunda erken kayıt indirimi daha öncesinde de kapanabilir.

Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage özellikli kartlar ile 3 taksite kadar komisyonsuz ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca belirtilen bankaların kredi kartları ile 12 taksite kadar ödeme yapabilirsiniz.

Not: Kredi kartı kullanmayanlar dilerse nakit şekilde 3 taksit yapabilir.
Örnek nakit taksit tablosu
1.Taksit: 3.500 TL + %20 KDV (Eylül 2023)
2.Taksit: 3.000 TL + %20 KDV (Ekim 2023)
3.Taksit: 3.000 TL + %20 KDV (Kasım 2023)

Nakit taksitli ödeme yapmak isteyenler ilk taksit tutarını yatırdıktan sonra aşağıda yer alan online kayıt formunu doldurup göndermeleri yeterlidir.

Nasıl Kayıt Olabilirsiniz ?

1. Ödemeyi sağladıktan sonra aşağıda yer alan bağlantıda Online Kayıt Formunu doldurup gönderin.

2. Formu doldurup gönderdiğinizde tarafınıza konfirmasyon maili gönderilecek ve kaydınız kesinleşecektir.

Dileyenler kredi kartı seçeneği haricinde ödemeyi aşağıda detayları belirtilen banka bilgilerine EFT/Havale olarak da gerçekleştirebilir. EFT/Havale gerçekleştirdikten sonra dekont bilgisini info@sporendustrisi.com adresine göndermeniz yeterlidir.

Hesap Bilgilerimiz
International Spor Endüstrisi A.Ş.
Akbank TL Hesabı
Iban : TR64 0004 6012 8488 8000 0317 88

Uluslararası Geçerlilik
cdr

Commission on Dietetics Registration

Spor Endüstrisi , bir ilki gerçekleştirecek merkezi Amerika’da bulunan ve bir çok üniversitenin ve üst düzey kurumların akreditasyonlarını aldığı dünyada Beslenme ve Diyetetik’ te standartları ve yetkinlikleri belirleyen en üst kurum olan Commission on Dietetic Registration tarafından akrediteli uluslararası belgeye sahip olacaktır. Spor Endüstrisi’nin düzenlediği tüm eğitimler aynı zamanda Academy of Nutrition and Dietetics tarafından onaylanarak kredilendirilmiştir.
europeactive

Avrupa Birliği Akrediteli

Spor Endüstrisi’nin düzenlediği eğitimlere katılanlar dünyanın 56 ülkesinde geçerli AB Yaşam Boyu Öğrenme Programı onaylı belgesine sahip olacaktır. Belgelendirme Avrupa Mesleki Yeterlilik Kurumunun ( AYÇ ) referanslandırmasını sağlayan ve EuropeActive’ in Türkiye temsilciliğini sağlayan EREPS ( European Register of Exercise Professionals tarafından yapılacaktır. Programlara katılan adaylar AB Hayat Boyu Öğrenme programı dahilinde Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifikasına’ sahip olacaktır.
Bda

BDA( İngiltere Diyetisyen Birliği)

Gerçekleştirmiş olduğumuz Spor Beslenmesi Uzmanlık sertifika programı merkezi İngiltere’de bulunan BDA (İngiltere Diyetisyenler Birliği)’nin oluşturduğu Sports and Exercise Nutrition Register tarafından onaylı ve akreditelidir. Programa katılan katılan adaylar aynı zamanda BDA tarafından aktediteli ve onaylı sertifikaya sahip olacaktır.
Kayıt ve Bilgi İçin
Önemli Bilgilendirme

Katılım için gerekli koşulları bizler değil uluslararası standartları ve yeterlilikleri belirleyen ve bizlerinde birlikte çalıştığı uluslararası kurumlar belirlemektedir. Katılım için belirtilen koşulları sağlayan adaylar Spor Beslenmesi Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programına katılabilirler. Yalnızca Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu olan adaylar programı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Diyet Programı yazabilme hakkına sahiptir. Bunun dışında programa katılan diğer adaylar programı başarılı bir şekilde tamamlasalar bile diyet programı yazma hakkına yasal olarak kesinlikle sahip değildir. Bu adaylar yalnızca spor beslenmesi bilgilerini kullanarak tavsiyelerde bulunabilir, etiket okumayı öğrenir/öğretir ve Spor Beslenmesi konusunda bilgi sahibi olabilir. Bir diyetisyen ile birlikte çalışma yapmak zorundadır.

Online Bağlantı Hakkında

Spor Beslenmesi Uzmanlık Sertifika Programında için profesyonel bir uygulama olan Adobe Connect uygulamasını kullanmaktayız. Adobe Connect dünyada online sanal eğitim alanında kullanıcıya en iyi deneyimi sunan uygulamalardan biridir.

Derse girmeden önce aşağıda yer alan Uygulama Kılavuzu bağlantısına tıklayarak gerekli bilgilendirmeyi kolaylıkla edinebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular(SSS)
Sertifika Geçerlilik Süresi Ne Kadardır ?

Sertifika geçerlilik süresi 1(bir) yıldır.

Sertifikamı nasıl yenileyebilirim ?

Sertifkanızı yenileyebilmeniz için 2 seçenek vardır. Uluslararası akreditasyona sahip herhangi bir workshop,seminer ya da zirveye katılıp bu belgenizi bize iletmeniz ya da yenileme ücreti olan 40 EUR rakamı ödeyerek sertifika sürenizi +1 yıl daha uzatabilirsiniz.

Sertifikamı yenilemek için gerekli bu kursları/workshopları nerede bulabilirim?

Spor Endüstrisi olarak bizlerin düzenlediği 1 günlük workshop, zirve ya da seminerlere katılarak akreditasyon bedeli ödemeden sertifikanızı yenileyebilirsiniz. Ya da uluslararası akreditasyona sahip ; CDR, NCCA, ACE, NASM,NESTA,ISSA, ISSN ya da BDA gibi kurumların online ya da canlı düzenlediği workshoplardan birine katılarak yenileyebilirsiniz. Bu kurumların düzenledikleri etkinliklere katılırsanız yenileme için akreditasyon bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Sertifikam nerelerde geçerlidir ?

Sertifikanız denizaşırı olan Avrupa Birliği, İngiltere ve ABD gibi ülkelerde geçerliliğe sahiptir. Daha detaylı bilgi için Akreditasyon ve Belgelendirme başlığını inceleyeniz.

Sınavda başarısız olursam tekrar sınav hakkım var mıdır ?

Evet, ilk sınavda yeterli puan alamazsanız ikinci kez ücretsiz olarak telafi sınavına girebilirsiniz. Telafi sınavında da başarısız olursanız; katılım belgesi düzenlenir ya da 3.kez sınav ücreti ödeyerek tekrar sınava girebilirsiniz.