AB Spor Ödülleri Galası

Yönetici Liderler Toplantısı
October 12, 2019
AB Spor Haftası Toplantısı
November 22, 2019

AB Spor Ödülleri Galası

Avrupa Birliği Spor Ödülleri Galasındaydık

21 Kasım 2019 tarihinde Belçika’da düzenlenen Avrupa Birliği Spor Ödülleri Galasında ülkemizi temsilen AB Komisyonunun özel davetlisi olarak katıldık.

Birçok ülkenin Spor Bakanlarının katıldığı ödül töreni galasında Avrupa Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komiseri Sn. Tibor Navracsics açılış konuşması gerçekleştirdi. Kendisiyle açılış konuşması sonrasında kısa bir söyleşi de gerçekleştirme imkanı bulduk. Program içerisinde farklı konularda ve farklı konuşmacıların yer aldığı paneller oldu.

Finlandiya Bilim ve Kültür Bakanı Hanna Kososen, Avrupa Birliği Parlamentoru Tiziana Beghin ilk paneli gerçekleştirdi. Bu panelin ardından FIFA Kurumsal İletişim Direktörü Honey Thaljieh sunum gerçekleştirdi. Bir başka panel ise ‘’Spor yoluyla nasıl sosyal etki yaratırabilir’’ konulu bir panel oldu. Bu panelde 2018 yılının ödül kazanan ülkelerinden Claudia Nystrand, Hırvatistan Paralimpik şampiyonu Mihovil Spanja, FSGT Başkanı Emmanuelle Bonnet Oulaldj, UEFA Foundation for Children genel sekreteri Urs Kluser ile EMCA Direktörü Gabriella Bascelli yer aldı. Daha sonrasında ise 2019 yılının ödül kazananları ilan edildi ve ödülleri takdim edildi.